Czym dokładnie jest Trening Interpersonalny?

Poznaj siebie w kontakcie z innymi. Trening interpersonalny to intensywne doświadczenie rozwojowe, podczas którego uczestnicy w grupie poprzez podejmowanie bezpośrednich interakcji poznają się wzajemnie i nabywają lub rozwijają umiejętności ważne w kontaktach z innymi ludźmi oraz z samym sobą. Zakłada on bezpieczną przestrzeń na eksperymentowanie, odkrywanie i podejmowanie ryzyka w kontakcie z innymi. To ćwiczenia, symulacje i dyskusje, które pomagają w rozwijaniu umiejętności interpersonalnych i wzmacnianiu pewności siebie w sytuacjach społecznych.

Trening interpersonalny to proces szkolenia i rozwijania umiejętności społecznych, komunikacyjnych i interpersonalnych.

Trening interpersonalny z elementami emocjonalnego SPA

Trening, który dla Was zaplanowałam z moją przyjaciółką Moniką to doświadczenie bycia z ludźmi w naszym tu i teraz. Obie pracujemy w nurcie gestalt i bliska nam jest komunikacja NVC. Dlatego zaplanowałyśmy intensywne doświadczenie rozwojowe, podczas którego odkryjemy jacy jesteśmy w kontakcie z innymi w przestrzeni, gdzie bezpieczni i zaopiekowani przez nas prowadzące będziecie mogli swobodnie wyrażać siebie. Chciałybyśmy stworzyć przestrzeń do eksperymentu siebie z innymi, ale zakładając, że ten eksperyment ma być finalnie doświadczeniem budującym i wspierającym.

W ramach trzydniowego programu zaplanowałyśmy dla Was jeszcze elementy, które pozwolą dodatkowo harmonizować nasze emocje i dadzą przyjemne doświadczenie oddechu. Nazwałyśmy to emocjonalnym SPA, Monika zaprosi Was na kąpiele w przyrodzie, ja na kąpiel w wibracjach i dźwiękach. Mamy również nadzieję, że spodoba Wam się miejsce, które wybrałyśmy dla Was, na granicy Biebrzy i Mazur – Zagroda Kuwasy.

Korzyści z treningu interpersonalnego?

Trening interpersonalny jest cennym narzędziem dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności społeczne i interpersonalne, a także dla tych, którzy chcą poprawić efektywność w komunikacji i współpracy z innymi ludźmi.

 • Spostrzeganie i lepsze rozumienie siebie i innych ludzi w relacjach międzyludzkich.
 • Doskonalenie umiejętności i zachowań komunikacyjnych,w tym nauka otrzymywania i udzielania informacji zwrotnej.
 • Weryfikacja i możliwość zmiany swoich zachowań i utrwalonych niepożądanych nawyków, które przeszkadzają w budowaniu i utrzymywaniu dobrych relacji z innymi ludźmi
 • Poznanie reakcji swoich i innych osób na sytuacje konfliktowe i nauka radzenia sobie z konfliktemi w sytuacji konfliktu.
 • Nauka udzielania wsparciaw trudnych sytuacjach i przyjmowania pomocy
 • Rozbudzenie empatii i zrozumienie potrzeb i motywacji innych ludzi
 • Wzrost pewności siebie w sytuacjach społecznych

Każdy uczestnik może spojrzeć na trening inaczej i może też określić swoje indywidualne cele, które będą sprzyjały jego rozwojowi osobistemu, przełamaniu trudności i lepszemu rozumieniu siebie i innych.

Dla kogo jest trening interpersonalny?

Trening interpersonalny skierowany jest do:

 • wszystkich, którzy chcą zwiększyć świadomość siebie i rozwijać swoje kompetencje interpersonalne
 • dla tych, którzy chcą pogłębiać samowiadomość
 • menedżerów i liderów zespołów
 • trenerów i coachów
 • aktywistów, liderów i wolontariuszy stowarzyszeń i fundacji
 • osoby pracujące w sektorze pomocy
 • psychologów i pedagogów
 • mediatorów

Program

Trening interpersonalny to sytuacja edukacyjna, czyli proces uczenia się w oparciu o doświadczenia interpersonalne uczestników, uzyskiwane i analizowane w czasie jego trwania. Materiałem do pracy jest to, co realnie, tu i teraz wydarza się pomiędzy uczestnikami treningu. Interakcje, jakie zachodzą w grupie, dają możliwość odkrywania wiedzy o tym, jak każdy funkcjonuje w grupie, w jaki sposób komunikuje się i jaki ma to wpływ na inne osoby.

W trakcie spotkania będzie też czas, aby zatrzymać się na chwilę i spotkać się sami ze sobą, w kręgu wymiany i wzajemnego oddziaływania. Zaznać kąpieli w dźwiękach i wibracjach mis, oraz gongów, która dostraja nas do właściwej drogi, oczyszcza,  daje zrozumienie, spokój i uwalnia do tego co nam właściwe.

Cena 1800 zł

Cena szkolenia obejmuje:

 • 3 dni treningu
 • Relaksacje grupowe: Kąpiele w wibracjach i dźwiękach oraz Kąpiele w przyrodzie
 • Komplet materiałów szkoleniowych
 • Noclegi
 • Pełne wyżywienie
 • Certyfikat ukończenia treningu interpersonalnego

Trening interpersonalny z emocjonalnym SPA jest formą procesu rozwojowego i nie służy do uzyskania certyfikacji w PTP.

Termin: 29 września 2023 – 1 października 2023

29.09. PIĄTEK
9.00 – rozpoczęcie warsztatu (wspólne zawiązanie kontraktu)
10.00 – 13.00 trening
13.00 – 14.30 przerwa obiadowa
14.30 – 19.00 trening
18.30 kolacja

30.09. SOBOTA
8.00 – śniadanie
9.00 – 10.00 poranna kąpiel w przyrodzie
10.00 – 13.00 trening
13.00 – 14.30 przerwa obiadowa
14.30 – 18.00 trening
18.30 kolacja
20.00 kąpiel w dźwiękach gongów i mis tybetańskich, wieczorny krąg

01.10. NIEDZIELA
8.00 – śniadanie
9.00 – 10.00 poranna kąpiel w przyrodzie
10.00 – 13.00 trening
13.00 – 14.00 obiad
14.00 – 16.00 zamknięcie treningu i zakończenie

Uczestnictwo w treningu interpersonalnym to inwestycja w rozwój osobisty i zawodowy. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na stronie internetowej www.ulatrubacz.pl/trening

Obowiązuje zaliczka w wysokości 500 zł (szczegółowe informacje w mailu zwrotnym po zapisie)

Realizację treningu potwierdzamy do 2 tygodni przed terminem. Trening uruchamiamy przy min 8 osobach.

Zagroda Kuwasy

Biebrza na wyciągnięcie ręki, Mazury o krok…

Ustronna lokalizacja na skraju Biebrzańskiego Parku Narodowego pozwala obcować z unikatową fauną i florą.

Szukając miejsca na nasz Trening Interpersonalny sprawdzaliśmy czy miejsce jest z dala od ruchliwych dróg, zgiełku miast. Zadbaliśmy o otoczenie w jakim znajduje się Pensjonat.. Czyste powietrze, dziewicza przyroda, sprzyja świadomemu doświadczaniu.

Jeśli lubisz aksamitną ciszę w nocy i rozgwieżdżone niebo, jak też bezkresne zielone przestrzenie i tajemnicze przedwieczorne mgły nad łąkami to tak jak my zakochasz się w tym miejscu.

Prowadzące

Ula Trubacz

Poszukując dobrostanu i równowagi w każdym aspekcie życia, ciągle pracuję nad sobą, zespołem i dzielę się swoim doświadczeniem z innymi. Dzięki wieloletniej pracy w doradztwie personalnym i coachingu, a także różnorodnym kursom oraz studiom działam jako przewodniczka oraz mentorka, by inspirować i motywować innych, ale przede wszystkim towarzyszyć im w poznawaniu siebie. Pasjonuję się procesami edukacyjnymi i w nieoczywisty sposób łączę wiedzę i umiejętności z wielu dziedzin zakładając, że każda droga wymaga indywidualnego podejścia i wsparcia, które uwzględnia przede wszystkim osobisty potencjał oraz potencjał grupy.

Monika Hausman-Pniewska

Jestem psychoterapeutką, superwizorką i trenerką od wielu lat związaną z sektorem społecznym. Jestem mamą dorosłego syna, żoną i szczęśliwą posiadaczką trzech Zwierząt, których obsługa wymaga od nas, domowników, „dodatkowego etatu”, co nas zupełnie nie zniechęca. Prawie od zawsze pracowałam z ludźmi i uważnie wsłuchiwałam się w ich potrzeby, ale ciągle uczę się też słuchać siebie i swoich potrzeb. Dużo radości daje mi bycie w relacji ze sobą i z innymi ludźmi. Mam duże doświadczenie w towarzyszeniu grupom w ich procesach rozwojowych czy cyklach szkoleniowych. Bardzo podziwiam i szanuję przyrodę, przygotowuję się do prowadzenia sesji psychoterapeutycznych w przyrodniczych gabinetach.

rezerwacja miejsca

Zapisz się

Wypełnij poniższy formularz aby zgłosić się na listę uczestników do tego wydarzenia.

  Imię

  Nazwisko

  Email

  Telefon


  Trening interpersonalny z emocjonalnym SPA